Pracownice Katedry na workshop w Walencji

W dniach 28 - 30 czerwca 2023 roku pracownice Katedry Fizjologii i Toksykologii: prof. dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni, dr Iwona Ałtyn oraz słuchaczka Szkoły Doktorskiej – mgr Gabriela Pilarska, brały udział w 1st International Workshop of the Spanish network on mycotoxins, toxigenic fungi and their decontamination presence & MycoTWIN w hiszpańskiej Walencji.

Pracownice Katedry Fizjologii i Toksykologii zaprezentowały własne wyniki badań następujących prac:

• The occurrence of mold and mycotoxins in Cannabis indica llam (Rydzkowska K., Ałtyn I., Grajewski J., Twarużek M).
  • Occurrence of zearalenone and ochratoxin A and their metabolites in women body fluids (Pilarska G., Twarużek M).
  • The presence of ochratoxin A in breast milk, urine and serum of lactating women (Ropejk K., Twarużek M).